Zakres obowiązków Biura Dydaktyki i Spraw Studenta
Statystyka i Rozliczanie Dydaktyki

1. Prowadzenie dokumentacji dotyczącej programów studiów z wyłączeniem studiów podyplomowych.
  2. Współdziałanie w organizowaniu rekrutacji na studia.
  3. Immatrykulacja studentów do systemu USOS.
  4. Prowadzenie albumu studentów.
  5. Prowadzenie księgi dyplomów.
  6. Przygotowanie i wprowadzanie do systemu USOS cennika opłat za studia.
  7. Przygotowanie i wprowadzanie do systemu USOS kodów dla nowych kierunków oraz specjalności studiów.
  8. Prowadzenie spraw związanych z krajową wymianą studentów w ramach Programu Mobilności Studentów MOST i współpraca w tym zakresie z Uniwersytecką Komisją Kształcenia.
  9. Sprawdzanie i korygowanie przydziałów czynności nauczycieli akademickich pod kątem wypełniania pensum dydaktycznego, poprawności podziału studentów na grupy i obsady przedmiotów zgodnie z aktualnymi programami studiów.
  10. Przygotowywanie rozliczenia ponadwymiarowych godzin dydaktycznych dla nauczycieli akademickich.
  11. Sporządzanie dla Kwestury informacji do kosztów kształcenia na poszczególnych kierunkach studiów.
  12. Sporządzanie sprawozdania statystycznego do MNiSW i GUS
  13. Zasilanie systemu POL-on danymi w zakresie, wysokości opłat pobieranych na uczelni, łącznej liczby godzin zajęć określonych w programie studiów. Wprowadzanie liczby godzin zajęć określonych w programie studiów realizowanych przez nauczycieli akademickich zatrudnionych w uczelni jako podstawowym, miejscu pracy.