Zdjęcie nagłówkowe otwierające podstronę: Trwa XVIII Opolski Festiwal NaukiXVIII Opolski Festiwal Nauki wystartował 6 listopada 2020 roku i potrwa do 15 grudnia. W tym roku w wyjątkowym święcie nauki będzie mógł wziąć udział każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania. Wszystkie wydarzenia będą bowiem transmitowane w internecine.

Uniwersytet Opolski przystąpił w tym roku do Porozumienia Organizatorów Festiwali Nauki w Polsce. Nasza uczelnia – przy współpracy Opolskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, Urzędu Miasta Opola i Parku Naukowo-technologicznego w Opolu – napisała wniosek do programu „Społeczna odpowiedzialności nauki” ogłoszonego przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego i uzyskała w konkursie wysoką 18. lokatę. Dzięki idącemu za tym dofinansowaniu w wysokości 284 tys. zł może realizować XVIII Opolski Festiwal Nauki, którego głównym celem jest popularyzacja nauki i zainteresowanie nią jak największej liczby odbiorców.

Tegoroczna edycja festiwalu jest wyjątkowa. Ze względu na pandemię koronawirusa bezpośredni kontakt z naukowcami zastąpią zdalne transmisje.

Za nami Opolski Festiwal Podróżników i Piknik Naukowy, a przed nami jeszcze „Czwartkowe spotkania z nauką”, dni otwarte dyscyplin naukowych i fascynująca „Noc nauki”.

Wszystkie dostępne informacje znajdują się pod tym linkiem