Zdjęcie nagłówkowe otwierające podstronę: Uwaga, kandydaci! 19 kwietnia startuje rejestracja na studia na Uniwersytecie OpolskimJak zwykle przygotowaliśmy dla Was szeroką i niezwykle ciekawą ofertę kształcenia – zapoznajcie się z nią! Prosimy
śledzić na bieżąco informacje na naszej stronie internetowej w zakładce Kandydat.

W ofercie na rok akademicki 2021/2022 nasza uczelnia przygotowała ponad 70 atrakcyjnych kierunków – ich opis, zakres i sposób kształcenia, kompetencje absolwenta oraz warunki rekrutacji można przejrzeć w zakładce Kandydat – TUTAJ.

Rejestracja kandydatów na wszystkie rodzaje studiów rozpoczyna się 19 kwietnia 2021 r.

Termin rejestracji kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite magisterskie upływa dnia 12 lipca, a na studia drugiego stopnia 16 lipca.

Termin rejestracji dla absolwentów starej matury, kandydujących na studia lekarskie (i farmację) upływa 4 maja (na studia stacjonarne i niestacjonarne, egzaminy wstępne od 9 do 15 czerwca, zgodne z terminami egzaminów maturalnych).

Termin rejestracji kandydatów na wszystkie rodzaje studiów niestacjonarnych upływa
dnia 23 lipca. Wyjątek stanowi kierunek lekarski. Rejestracja na kierunek lekarski kończy się 4 maja (stara matura) i 21 lipca (nowa matura).

Do 16 lipca zostanie ogłoszona lista kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite magisterskie zakwalifikowanych do przyjęcia, lista kandydatów mogących starać się o przyjęcie na miejsce tych, którzy zrezygnowali ze studiów na UO (tzw. lista rezerwowa) oraz lista niezakwalifikowanych. Informacje o statusie zakwalifikowania każdy kandydat zobaczy na swoim koncie w IRK, a na kierunkach o dużej liczbie kandydatów wyniki będą też ogłoszone w zakładce „Zgłoszenia rekrutacyjne – Wyniki” (łącznie z listami rankingowymi).

Kontakt ws. rekrutacji:

Biuro Dydaktyki i Spraw Studenckich